دسته بندی محصولات

اسپکتر SPECTRE

در سال ۱۳۵۴، دفتر نمایندگی تله مکانیک ایران (به عنوان دفتر نمایندگی تله مکانیک فرانسه) در ایران تأسیس شد. 

گروه اشنایدر الکتریک (با نام آن زمان) شرکت تله مکانیک فرانسه را خریداری کرد و به تدریج تله مکانیک ایران به مالکیت اشنایدر الکتریک فرانسه درآمد. سپس شرکت صنایع اشنایدر الکتریک ایران با سرمایه‌گذاری مستقیم اشنایدر الکتریک فرانسه تأسیس شد و با تولید و مونتاژ محصولات اشنایدر الکتریک در شهرک صنعتی سیمین دشت کرج، فعالیت خود را آغاز کرد.

در این بین، محصولاتی مانند کنتاکتورهای سری TeSys LC1D و کلیدهای مینیاتوری خانواده Multi 9 C60N نیز تولید شدند. 

در سال ۱۳۸۲، شرکت صنایع اشنایدر الکتریک ایران موفق به اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی کیفیت و محیط زیست ISO 9001 و ISO 14001 شد و همچنین پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران (ISIRI) را نیز دریافت کرد. 

در سال ۱۳۸۷، شروع به پیکره‌بندی و مونتاژ کلیدهای هوایی Masterpact در سری‌های NW، NT و NS و همچنین کلیدهای کمپکت NSX

بر اساس نیازهای مشتریان کرد.

 

 

با وقوع تحریم در سال ۱۳۹۲، تمامی سهام کارخانه اشنایدر الکتریک ایران به شرکای محلی واگذار و نام تجاری شرکت به کارا التک پویا تغییر یافت. در نتیجه، فعالیت این مجموعه تنها با تولید کلیدهای مینیاتوری ادامه یافت. 

با امضای برجام و با توجه به تغییرات جدید کشور، اشنایدر الکتریک تصمیم به توسعه مجدد فعالیت‌های خود در ایران گرفت و مجدداً سهام کارخانه کرج را از شرکای محلی خریداری کرد. 

در سال ۱۳۹۷، شرکت کارا التک پویا موفق به اخذ گواهینامه بین‌المللی ایمنی ISO 45001 شد. 

با وجود تحریم‌های نوین، کارخانه ال تک به عنوان لایسنس اشنایدر الکتریک فرانسه، تولید کلیدهای مینیاتوری تحت برند اشنایدر الکتریک را درسال ۱۴۰۱ ادامه داد. 

با توجه به تشدید تحریم‌ها، شرکت ال تک تصمیم گرفت نام تجاری خود را به “اسپکتر” تغییر دهد تا بتواند همان محصولات قبلی را بدون تغییر در فرآیندها و قطعات تولید و به مشتریان خود ارائه دهد.

اشنایدر الکتریک
تکو
سایمون
شیلین الکتریک
اسپکتر